Yüzey Koruyucu Astar 5/1

Tanımı: Yüzey Koruyucu Astar  akrilik esaslı su bazlı olup, uygulama öncesi yüzeylerin emiciliğini ve boya sarfiyatını azaltan, aderans sağlayan ve yüzeydeki tozuma problemini ortadan kaldıran yüzeyi koruyan  astardır.

Kullanım Alanları: Emiciliği olan yüzeylerde sıva, tesviye  şapı, mineral ve granül dokulu sıvaların korunmasında, v.b. yüzeylerde emiciliği azaltmak, yüzey tozumasını engellemek, yüzeye mukavemet  sağlamak amacıyla kullanılır.
Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı uygulaması öncesinde zeminin emicilik durumuna göre tek kat veya 2 kat olarak fırça veya rulo ile uygulanır. Emici beton yüzeylerde yüksek bağlama mukavemeti sağlar. Detaylı bilgi için üretici firmayla görüşülmelidir.
*Çok iyi yapışma özelliğine sahiptir.     *Yüzeydeki tozumayı engeller.   *Yüzeye mukavemet sağlar.     *Boya sarfiyatını ve yüzeyin emiciliğini azaltır.

Uygulama:  Yüzey nemli olmamalı varsa boya v.b. kalıntılar önceden temizlenmelidir. Uygulama öncesinde zemindeki toz, kir, v.b. kalıntıların temizlenmesi, gerekiyorsa uygulama öncesi tamirat- bakımların yapılması gerekir. Temizlenmiş yüzey üzerine fırça veya rulo ile uygulanır. Uygulama sonrası ortam sıcaklığına bağlı olarak 2-3 saatte kurur.
Uygulama Sıcaklığı: + 5 — + 30 C

Tüketim -Tek Katta: 0,10-0,18 Lt / m2     – İki Katta : 0,15-0,20 Lt / m2

Ph: Yaklaşık 8     

Raf Ömrü : Kuru ve serin bir ortamda 12 aydır.

Dikkat Edilecek Hususlar :

Yüzeyin  emicilik durumu su testi ile kontrol edilmelidir. ( Yüzeye su damlatılır ve suyun yüzey tarafından emilişi 1 dakika içerisinde gerçekleşirse yüzeyin emici olduğu ve iki kat uygulama yapılması gerekir.)
Tüketim miktarları yüzeyin emicilik durumuna göre değişebilmektedir.
Emici olmayan parlak yüzeylerde kullanılmamalıdır.
El ve göz ile teması engellenmelidir. Göz ile temasında bol su ile yıkanmalı ve gerekiyorsa doktara başvurulmalıdır.
Çalışma esnasında koruyucu elbiseler giyilmelidir.
Teknik Değerler laboratuar ortamında elde edilmiştir.