Akrilik Esaslı Su Yalıtım Katkısı (Harç Katkısı) 10/1

Tanımı:  Harcın bünyesinde oluşabilecek kılcal boşlukların oluşmasını engelleyen, akrilik esaslı sıvı katkı malzemesidir. Bünyesinde bulunan kimyasal malzemelerden dolayı içerisine suyu kabul etmeyen bir  yapı oluşumunu sergiler.
Fazla su kullanımını engeller, dolayısıyla mukavemeti artırır. Yapıların suya dayanıklı olmasını sağlar. Bina ömrünü uzatır. Uygulanacak sıva ve kaplama benzeri ürünlerin yapışma mukavemetini artırır.

Kullanım Alanları: Banyo, tuvalet, teras, balkon, istinat duvarlarında ve suya maruz kalabilecek alanlarda su geçirimsizliği için ve yapıya ilave özellik katmak için kullanılmaktadır. İç ve Dış Mekanlarda;  Harç,   Sıva  ve Tamirat  Amaçlı hazırlanan ürünlerde kullanılır.

  • Doğal taş, kaplama tuğla ve seramiklerin yapıştırma harcında kullanılır.
  • Seramik üzerine seramik ve her tür yüzeye seramik yapıştırmada katkı olarak kullanılır.
  • Gaz beton veya tuğla yüzeylere serpme uygulamadan önce serpme sıva veya harç içerisine katılarak yüzeyin su emmesinin azalmasına, kullanılan su oranının azalmasına ve mukavemet değerlerinin artmasını sağlar.

Uygulama: Akrilik esaslı katkı malzemesi Çimento esaslı ürünlere(yapıştırıcı, sıva, tamir harcı vb.)katkı olarak kullanılır. Temiz bir kaba maksimum 2 lt su konulur. Sonra üzerine su yalıtım katkısı ilave edilir. Üzerine toz bileşen ( sıva, yapıştırıcı v.b ) ilave edilerek düşük devirli bir matkap ile topak oluşumu engellenerek karıştırılır. Uygulama yapılacak yere uygun alet ve techizatlar konularak uygulama başlanır. Sıva uygulaması ise 1. Kat 0,5 mm kalınlıkta atılır ve hava koşullarına bağlı olarak 12/24 saat sonra 2. Kat uygulamaya geçilir. Harca katılacak su oranı ortam sıcaklığına bağlı olarak değişebilmektedir. Yapıştırıcı için kullanılacaksa kıvama göre su katılmayabilir.

Ürün Özellikleri:  Akrilik Dispersiyon  **Uygulama Sıcaklığı  : +5 ile 30 C arası.  ** Raf Ömrü: Üretim tarihi itibariyle 1 yıldır. Sarfiyat: Uygulamanın yapıldığı ürün grubuna(sıva,yapıştırıcı veya tamir harcı gb.) bağlı olarak değişkenlik gösterir. 1 torba (25 kglık) malzeme için 7,5 kg lık sıvı malzeme kullanılır. Ayrıca istenilen harcın kıvamına ve kullanıldığı ortam sıcaklığına bağlı olarak maksimum 2 lt su ilave edilebilir.

Dikkat Edilecek Hususlar :
Malzeme serin ortamda muhafaza edilmelidir.**Kendi ambalajında, ağzı açılmadan korunmalıdır.
Koruyucu elbise, gözlük ve eldiven kullanılmalıdır. Göz ve el ile temasından kaçınınız.**Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı madde katılmamalıdır.
Uygulama öncesi zeminin toz, kir, yağ v.b. Etmenlerden temizlenmesi gerekmektedir.**Gerekiyorsa uygulama öncesi tamirat- bakım Tamir Harcı ile  daha önceden yapılmalıdır.**Teknik Değerler laboratuar ortamında elde edilmiştir. **Derya Madencilik San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yukarıdaki bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar. **Yanlış uygulamalardan kaynaklanabilecek hatalardan Derya Madencilik San. Ve Tic. Ltd. Şti. Sorumlu değildir. **Son kullanma tarihi üretim tarihi itibariyle 1 senedir.**Boş ambalaj kapları içme suyu kabı olarak kullanılmamalıdır.