Akrilik Esaslı Beton Kürü 10/1

Tanımı: Taze dökülmüş beton ve tüm yüzey sertleştirici uygulamalarının üzerine beton kür işlemi için uygulanır.  Kimyasallara ve mekanik etkilere karşı betona yüksek mukavemet kazandırır. Beton yüzeyine uygulandığında ince bir film tabakası oluşturur ve betondaki suyun hızlı buharlaşmasını önler. İstenildiğinde eski beton yüzeyinin performansını artırmak, tozumayı azaltmak için kullanılabilir.

Kullanım Alanları: Otoparklar, garajlar, malzeme depoları, fabrika sahaları, insan trafiğinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, park alanları, teras çatıları,  kuvars veya korund agregalı zemin sertleştirici üstü kür malzemesi olarak kullanılır.

Uygulama :Uygulama fırça, rulo veya püskürtme şeklinde yapılmaktadır.Hava sıcaklığına bağlı olarak, tüm mastar, perdahlama, sertleştirici uygulaması bittikten  sonra uygulanır.Fırça ve rulo ile uygulama yapılırken yüzeye zarar vermemek için betonun yeterli priz alması gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Husular:Açık alanlarda kürleme işlemi yapılırken uygulama yüzeyi 24 saat dış etkenlerden korunmalıdır. **Uygulama esnasında koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Püskürtme uygulamalarda malzemenin yüzeye eşit dağılmasına dikkat edilmelidir.**Malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, gerektiği takdirde acilen doktora başvurulmalıdır.

Sarfiyat:
Uygulama şekline, nem, sıcaklık ve rüzgar durumuna göre 0.15 – 0.25 kg/m2** Raf Ömrü: Orijinal açılmamış ambalajında güneş ışığından uzak ve havalandırılan bir yerde 1 yıldır.
Yoğunluk:0.95 – 1.0 kg / lt ** Kuruma Süresi : 20 C de 1 – 2 saat

TEKNİK ÖZELLİKLER

Beyaz, sıvı haldedir. Kuruyunca şeffaf hale gelir. **Suyu betonun bünyesinde tutarak en yüksek dayanım gelişimini sağlar.**Hızlı kurumayı engellediği için rötreyi engeller. **Kürlenmiş bir betonun mukavemeti normal betona göre %15- 20  artar. **Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır.**Su bazlı olduğundan yanıcı değildir ve kolay kullanılır. **Sulama gibi diğer kürleme metotlarına göre daha pratiktir.**Eski beton yüzeylerinde betonun performansını artırmak için uygulanabilir.

Düşük vizkozitesi sayesinde betonda bulunan küçük gözenek ve boşluklar doldurarak son derece sağlam bir yapı oluşturur.

Beton yüzey sertleştiricilerin daha yüksek mukavemet ve aşınma değerlerine ulaşmasını sağlar. **Aynı zamanda bozuk beton, mozaik, karo mozaik gibi yüzeylerde tozumayı önlemek ve parlaklık vermek amacıyla da kullanılır.**Kimyasallara ve mekanik etkilere karşı yüksek mukavemet kazandırır.