Akrilik Esaslı Aderans Artırıcı Astar 5/1

Tanımı: Akrilik esaslı su bazlı astar malzemesidir.
Kullanım Alanları: Çimento veya alçı esaslı uygulama öncesi, özellikle alçı sıva uygulamalarından önce aderans artırıcı olarak iç mekanlarda; çimento esaslı ürünlerde ise iç ve dış mekanlarda kullanılır. Pürüzsüz beton yüzeylerde tamir harçları, sıva vb. ürünlerde uygulama öncesinde kullanılır.
Uygulama: Sıva uygulanmalarından önce Astar malzemesi yüzeye fırça veya rulo ile uygulanır.  Eski ve taze beton uyumlandırılmasında kullanılır. Akrilik esaslı aderans artırıcı astar homojen kıvama gelinceye kadar düşük devirli bir matkap ile karıştırılır.
Yapışmanın fazla yüzeyin daha aderanslı olması için su ilave edilmeden (inceltilmeden) kullanılır. Aderans ve yapışmanın daha az olması istenen yerlerde yaklaşık %20 arasında su ilave edilebilir.
Karıştırma işlemi içerisinde topak kalmamış ve fırça veya rulo ile sürülebilecek kıvama geldiği taktirde tamamlanmış olacaktır.
Ürün Özellikleri :
Sıvalarda son katın yapışmasını ve aderansın artırılmasını sağlar. Rötre çatlaklarına ve aşınmaya karşı direnç gösterir.
Son kat olarak uygulanacak boya sarfiyatını azaltır.
Uygulama Sıcaklığı = +5C ile +30C arasındadır. Tüketim: Tek katta 100-150 gr / m2

Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Astar malzemesinin kuruması için 20 C de en az 24 saat beklenmelidir. Nemli ve soğuk havalarda kuruma süresi daha uzun olacaktır. Islak ve don yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
  • Yüzeylerin toz, kir, vb. uygulamayı engelleyici malzemelerden arındırılmış olması gerekmektedir. Uygulama zemininde gerekiyorsa tamirat ve bakımın daha önceden yapılması gerekmektedir.
  • Solvent içermez, içerisine su harici başka malzeme ilave etmeyiniz.
  • Daha önceden gevşek boya, sıva kalıntıları varsa spatul ve bol su ile temizlenmelidir.
  • Tüketim miktarları yüzeyin emicilik ve tesviyesine bağlı olarak değişebilmektedir.
  • El ve göz ile teması engellenmelidir. Göz ile temasında bol su ile yıkanmalı ve gerekiyorsa doktora başvurulmalıdır.
  • Çalışma esnasında koruyucu elbiseler giyilmelidir.** Metal yüzeylere uygulanmamalıdır.
  • Teknik Değerler laboratuar ortamında elde edilmiştir. **Derya Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. yukarıdaki bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Yanlış uygulamalardan kaynaklanabilecek hatalardan Derya Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir. Raf ömrü: Üretim tarihi itibariyle 8 aydır.Boş ambalaj kapları içme suyu kabı olarak kullanılmamalıdır.